تاریخ انتشار : یکشنبه 2 مهر 1402 - 2:31
کد خبر : 9082

کاهش ۲۶ درصدی عرضه گوشت قرمز در مردادماه

کاهش ۲۶ درصدی عرضه گوشت قرمز در مردادماه

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۲ جمعاً ۴۱۰۷۳ تن گزارش شده که نسبت به مرداد سال گذشته ۲۶ درصد کم شده است.

به گزارش  گیلانی ها خبر، مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه مرداد سال جاری را منتشر کرد.

جزئیات عرضه گوشت قرمز در مردادماه

بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۲ جمعاً ۴۱.۰۷۳ تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۲۲٬۱۹۸ تن، ۵۴ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ۱۴٬۷۷۱ تن، بز و بزغاله با ۳.۰۶۴ تن، و سایر انواع دام با ۱۰۴۰ تن، به‌ترتیب ۳۶ درصد، ۷٫۵ درصد و ۲٫۵ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

کاهش ۲۶ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده کاهش ۲۶ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار تولید گوشت در مرداد ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۱ برای گوسفند و بره ۳۸ درصد، برای بز و بزغاله ۱۰ درصد،   برای گاو و گوساله ۱۹ درصد و برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۲۷ درصد کاهش، و برای شتر و بچه‌شتر ۹۳ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (تیر) در حدود ۸ درصد کاهش داشته است.

141

منبع: تسنیم

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.