تاریخ انتشار : شنبه 9 مهر 1401 - 7:06
کد خبر : 665

فعال سیاسی اصلاح طلب:

مسئولان فقط می‌خواهند اعتراضات را «جمع» کنند/ مردم باید حرف آخر را بزنند

مسئولان فقط می‌خواهند اعتراضات را «جمع» کنند/ مردم باید حرف آخر را بزنند

نورانی‌نژاد چهره سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: معترضان این احساس را ندارند که صدای آن‌ها شنیده می‌شود یا جدی گرفته می‌شوند. دست‌آورد گشت ارشاد در این سال‌ها را در خیابان‌ها و در فضای مجازی می‌بینید. باید صدای مردم شنیده شود و رویه‌های گذشته تکرار نشود.

به گزارش گیلانی ها خبر و به نقل از گسترش نیوز، مهسا امینی دختر جوان بیست و دوساله‌ای بود که در شهریور ماه و پس از دستگیری توسط گشت ارشاد، فوت کرد. حواشی زیادی پس از درگذشت این دختر جوان در کشور ایجاد شد و اتفاقات تلخ پس از درگذشت مهسا امینی یکی پس از دیگری رخ داد، یکی از حوادثی که پس از فوت دختر کورد سقزی شاهد آن بودیم، جریحه دار شدن احساسات مردم و اعتراضاتی بود که نسبت به عملکرد گشت ارشاد داشتند. مسئولین توضیح واضحی برای مردم نداشتند و فقط تاکید کرده‌اند که هیچ آثاری از ضرب و جرح روی بدن مهسا امینی وجود نداشته است. حسین نورانی نژاد فعال سیاسی اصلاح طلب با گسترش نیوز به گفت و گو پرداخته که در ادامه میخوانید.

مسئولان پاسخ روشنی به مطالبات مردم نمی‌دهند

حسین نورانی‌نژاد، چهره سیاسی اصلاح طلب، در گفت‌وگو با گسترش نیوز پیرامون پاسخ مسئولان به اعتراض مردم و مطالبات آن‌ها اظهار کرد: من تا امروز موضع مشخصی از مسئولان ندیده‌ام. بیشتر به نظر می‌رسد قصد دارند، بدون حل شدن مساله‌ای به اعتراضات خاتمه دهند. بدون اینکه حتی وعده حل شدن مساله‌ای را بدهند. در رابطه با مساله خاص مهسا امینی توضیحی گویا نداشتند و آنچه که دیده می‌شود، بیشتر جمع کردن اعتراضات است.

وی افزود: همین رویکردها از جمله دلایل اعتراضات است و به نظر می‌رسد معترضان این احساس را ندارند که صدای آن‌ها شنیده می‌شود یا جدی گرفته می‌شوند. دست‌آورد گشت ارشاد در این سال‌ها را بر جامعه، در خیابان‌ها و در فضای مجازی می‌بینید. باید صدای مردم شنیده شود و رویه‌های گذشته تکرار نشود. باید تغییرات اجتماعی ایجاد کرد و به سمت پاسخ به مطالبات مردم رفت و پذیرفت که مردم باید حرف آخر را بزنند. آن چیزی اجرا شود که مردم می‌خواهند و باید جایگاه مردم در اداره حکومت معلوم شود، انتظار این است که خواست مردم محقق شود.

به تغییر رویه در جهت رضایت مردم امیدواریم

نورانی نژاد خاطرنشان کرد: مسئولین در برابر تغییرات بسیار سختگیری می‌کنند اما به نظر می‌رسد جامعه هم با همان سرسختی خواسته خود را دنبال می‌کند. به نظر من زن از نگاه اکثریت مسئولان جنس دوم است. اگر چنین نگاهی وجود نداشت ما امروز در مورد شاخص شکاف جنسیتی جزو چهار کشور آخر دنیا نبودیم و این شکاف امروز اینچنین در کشور اعتراض برانگیز نمی‌شد. امروز مردم به صورت برابری خواهانه در این اعتراضات مشارکت دارند. متاسفانه مسئولان فکر می‌کنند قانون اساسی و قوانین جاری موضوعی است که در اختیار آن‌ها است. فکر می‌کنند حاکمان بر قانون هستند و نمی‌دانند که مجریان قانون هستند. آن‌ها موظف هستند آنچه را که در قانون اساسی آمده است اجرا کنند و نمی‌توانند دل به خواهی مواردی از قانون را اجرا کنند یا نکنند، این اختیاری برای مسئولان نیست بلکه وظیفه‌ای برای مسئولان است.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.