تاریخ انتشار : سه شنبه 8 آذر 1401 - 15:03
کد خبر : 1695

ترقی: چون رهبری اجازه ندادند، نیروی انتظامی با اسلحه با مردم مقابله کند، بیش از ۲۵۰۰ نیروی انتظامی ،زخمی و بیش از ۴۰ نفر آنها شهید شدند

ترقی: چون رهبری اجازه ندادند، نیروی انتظامی با اسلحه با مردم مقابله کند، بیش از ۲۵۰۰ نیروی انتظامی ،زخمی و بیش از ۴۰ نفر آنها شهید شدند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه نظام با مدارا و متانت نسبت به حوادث اخیر برخورد کرد، گفت: بر خلاف سال ۹۸ که دولت دستور داد بحران، سریع جمع شود و تعداد زیادی هم کشته شدند، اما مقام معظم رهبری در این مرحله اجازه ندادند که نیروی انتظامی با اسلحه با مردم مقابله کند و همین مساله باعث شد بیش از ۲۵۰۰ نیروی انتظامی کشور زخمی شوند و بیش از ۴۰ نفر از آنها شهید شدند.

به گزارش گیلانی ها خبر و به نقل از شفقنا، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه جامعه ما نیاز به گفت و گو دارد، بیان داشت:« برای مردم ما اثبات شده که اغتشاشگران دنبال اعتراض نیستند بلکه دنبال ترور و خرابکاری هستند و امنیت کشور را نشانه گرفتند.آیا کسی که اعتراض دارد بانک را تخریب می کند؟ در دانشگاه فردوسی مشهد دهها نفر رفتند که با اغتشاشگران حرف بزنند اما آنها تابوتی درست کردند و رویش نوشتند گفت و گو و بعد تابوت را تشییع کردند بنابراین با کسی که «گفت و گو» را تشییع می کند ایا می توان گفت و گو کرد؟»

وی با انتقاد از اینکه حلقه میانی بین مردم و حاکمیت وجود ندارد، گفت: به احزاب و به جریان های سیاسی که جامعه را هدایت کند، بها داده نمی شود؛ لذا مردم حلقه میانی بین خودشان و حکومت ندارند نا حرفهایشان را به آنها منتقل کنند؛ درحالی که رهبری ۹ سال پیش گفتند که حلقه میانی را ایجاد کنید تا مردم به انها اعتماد و حرفشان را برای انتقال به حکومت به آنها بزنند.

متن بخشی از سخنان حمیدرضا ترقی در نشست «ضرورت های گفت وگوی ملی» که در اتاق شفقنا برگزار شد را در ادامه می خوانید:

 

حوزه‌های فرهنگ و اقتصاد مورد سوء استفاده دشمن قرار گرفته است

طی چهار دهه که از انقلاب اسلامی می گذرد، در حوزه دفاعی و پدافندی، به نقطه بازدارندگی قوی و مقتدرانه رسیدیم؛ اما تحولات اجتماعی و فرهنگی در کنار اقتدار نظامی، لازمه تکامل بخشی به انقلاب اسلامی است؛ یعنی انقلاب نمی‌تواند در یک جبهه رشد داشته و در جبهه های دیگر مثل اخلاق ، فرهنگ و اقتصاد رشد متوازن نداشته باشد؛ چراکه اگر رشد متوازنی نداشت به عنوان یک نقطه ضعف مورد سوء استفاده قرار خواهد گرفت. مقام معظم رهبری همانطور که در حوزه دفاعی، کشور را به ظرفیت بالایی رساندند که دشمن تصور حمله نظامی نداشته باشد، در حوزه اقتصاد، کار را به مسوولین سپردند که این اقتدار را در حوزه اقتصاد هم داشته باشیم که این اقتصاد باید مولفه هایی داشته باشد یعنی در برابر تکانه های دشمن محکم باشد، رضایت مردم را جلب کند، تبعیض و فقر را از بین ببرد و رفاه مردم را تامین کند.

 

هیچ اهمیتی به مدیریت فضای مجازی ندادیم

علاوه بر شرایط موجود، موضوع کرونا هم در سال‌های اخیر به این پروژه دشمن کمک کرد؛ اگر روند طبیعی کشور نبود، آنقدر سریع، نظام آموزشی ما به سمت فضای مجازی نمی رفت که حتی خیرین برای دانش آموزان محروم کشور تبلت بگیرند؛ اما ۲۰ درصد این فضا برای آموزش و ۸۰ درصد آن برای سلطه دشمن که در اختیار نسل جوان بوده، باز است. از سوی دیگر چون ما هیچ اهمیتی به مدیریت فضای مجازی ندادیم که به نظر من این بی توجهی هم عمدی بود؛ لذا در چنین فضایی فرمان تربیت بخشی از نسل جوان ما، از خانواده و آموزش و پرورش گرفته و به فضای مجازی سپرده شد؛ بنابراین مجموعه این مسایل منجر به حوادث اخیر شد و باید ابعاد آن را مورد بررسی قرار داد که اهداف دشمن چه بوده و به چه نتیجه ای رسیده است و ما برای اینکه این مساله را مهار کنیم چه کارهایی باید انجام دهیم.

 

حتی یک شعار اقتصادی هم نشنیدیم

از ابتدای این اغتشاشات، حتی یک شعار اقتصادی هم نشنیدیم. پس مشخص است که اینها اعتراض نیست، بلکه اغتشاش، ساختار شکنی و تابو شکنی و ضدولایت است؛ همانند کاری که معاویه در صدر اسلام انجام داد؛ این اغتشاش ها به هیچ وجه خود جوش نیست مگر اینکه بگوییم تمام بسترسازی هایی که در دولت قبلی به لحاظ اقتصادی انجام شد، این زمینه را فراهم کرد؛ به اعتقاد ما بسیاری از مشکلات اعم از مشکلات فرهنگی مثل رها سازی فضای مجازی و تاثیرگذاری دشمن در افکار عمومی نسل جوان، ناشی از ترک فعل های دولت قبلی است. تورم ما ناشی از عدم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و چاپ پول بدون پشتوانه است. ما نباید مشارکت را فقط به صندوق محدود کنیم وقتی از صندوق کسی در می اید که به هیچ کدام از تعهداتش عمل نمی کند و امروز می گوید اگر برجام را امضا می کنیم فردا تمام تحریم ها لغو می شود اما بعد از گذشت چند سال هنوز لغو نشده است، پس مردم هم پای صندوق نمی‌آیند. وقتی مردم می‌بینند به کسی رای دادند که اصلا حاضر نیست از ماشین ضد گلوله اش پایین بیاید خب طبیعتا ناامید می شوند؛ بنابراین این تجمعات به هیچ وجه جنبه اعتراضی نداشته است و کسانی که اعتراض داشتند از این حرکت پشتیبانی کردند.»

 

۳۰۰ هزار شهید ندادیم تا شعار کومله را سمبل اداره کشور قرار دهیم

«کومله» از اول انقلاب و در دوران جنگ، بدترین جنایت را علیه مردم و زنان و کودکان ما انجام دادند حالا آیا می‌توان شعار این گروهک را برای جامعه اسلامی مطلوب بدانیم؟ آیا ما ۳۰۰ هزار شهید دادیم تا شعار کومله را در کشور زنده و سمبل اداره کشور قرار دهیم؟ ما انقلاب کردیم و شهید دادیم که اسلام را پیاده کنیم نه سبک زندگی غربی و مردمی هم که به قانون اساسی رأی دادند دنبال این بودند که سبک زندگی اسلامی در کشور پیاده شود. همانطور که اصل ۴ قانون اساسی هم می گوید هیچ قانونی خلاف اسلام نمی تواند در جامعه پیاده شود. این ایده ها را نمی توان به نظام تحمیل کرد نظام هم چنین چیزی را نمی پذیرد ما انقلاب کردیم که جامعه نمونه اسلامی بسازیم که باید مقدمه ای برای انقلاب اسلامی حضرت ولی عصر(عج) باشد نه اینکه به عقب برگردیم و مثل اشراف قریش زندگی کنیم و اگر قرار بود مانند آن زمان خانم ها هر طور دوست داشتند زندگی کنند، دیگر نیاز نبود که انقلاب کنیم.

 

رهبری اجازه ندادند نیروی انتظامی دست به اسلحه ببرد

این عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه نظام با مدارا و متانت نسبت به حوادث اخیر برخورد کرد، گفت: بر خلاف سال ۹۸ که دولت دستور داد بحران، سریع جمع شود و تعداد زیادی هم کشته شدند، اما مقام معظم رهبری در این مرحله اجازه ندادند که نیروی انتظامی با اسلحه با مردم مقابله کند و همین مساله باعث شد بیش از ۲۵۰۰ نیروی انتظامی کشور زخمی شوند و بیش از ۴۰ نفر از آنها شهید شدند. پس اینها دستور تیر نداشتند؛ مقام معظم رهبری در اولین سخنرانی، آنهایی که دست به چنین کارهایی زدند را از هم تفکیک کردند؛ دسته اول جوان هایی که فریب خوردند؛ دسته دوم کسانی که مزدور از سوی دشمن بودند و پول گرفتند و دسته سوم کسانی که عامل دشمن و وابستگان به جریان های ضد انقلاب بودند و به مسوولین گفتند با کسانی که عناصر و عامل دشمن هستند برخورد شدید صورت بگیرد و با کسانی که فریب خوردند، برخورد فرهنگی و تربیتی شود. نکته دیگر این بود که برای مردم مشخص شود ماهیت اینها اعتراض است یا خرابکاری و اغتشاش؟ امروز برای مردم ما اثبات شده که اینها دنبال اعتراض نیستند بلکه دنبال ترور و خرابکاری هستند و امنیت کشور را نشانه گرفتند. آیا کسی که اعتراض دارد بانک را تخریب می کند؟ در دانشگاه فردوسی مشهد دهها نفر رفتند که با اغتشاشگران حرف بزنند اما آنها تابوتی درست کردند و رویش نوشتند گفت و گو و بعد تابوت را تشییع کردند بنابراین با کسی که «گفت و گو» را تشییع می کند ایا می توان گفت و گو کرد؟

 

دنبال کنندگان گفت و گو خودشان بانی وضع موجود هستند

آقای ترقی ادامه داد: حال در این شرایط دوستانی پیشنهاد می دهند که با ما گفت و گو کنید! اولا باید مشخص کنند که آیا نماینده اغتشاگران هستند یا نماینده خودشان؟ تا بدانیم پشتوانه کسانی که ۲ ماه امنیت مردم را به خطر انداختند و میلیاردها دلار خسارت به کشور وارد کردند کیست؟ این جریانی که می گوید با ما گفت و گو کنید، برای امروز نیست بلکه سال ها است همین حرفها را می زنند؛ البته نظام خیلی از درخواست های آنها را پذیرفته و بسیاری را هم نپذیرفته است؛ چون این نوع تفکر خودشان بانی وضع موجود هستند؛ اینها اقتصاد اسلامی و فرهنگ اسلامی را قبول نداشتند و دنبال حاکمیت لیبرالیسم بودند. نظام سیاسی کشور را قبول نداشتند و دنبال سکولاریزه کردن کشور بودند اما هیچ کدام از اینها قابل پذیرش نیست. وقتی حرفی خلاف قانون اساسی می زنید و می خواهید انقلاب را متناسب با خواسته های غرب هدایت کنید، معلوم است رهبری هم نمی پذیرد. ۸ سال ما را معطل مذاکره کردند و همه مشکلات کشور را به مذاکره گره زدند؛ ما هر راه حلی را برای مشکلات اقتصادی مشخص کردیم اما آنها گفتند با مذاکره همه چیز حل می شود.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.