تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مهر 1401 - 8:14
کد خبر : 899

نماینده مردم رشت در مجلس با بازار مطرح کرد:

آئین‌نامه رتبه‌بندی دو نوبت در مجلس ابطال شد/ ظلم سازمان اداری و استخدامی به فرهنگیان

آئین‌نامه رتبه‌بندی دو نوبت در مجلس ابطال شد/ ظلم سازمان اداری و استخدامی به فرهنگیان

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ساختار کهنه و قدیمی آموزش و پرورش قدرت ساماندهی یک میلیون فرهنگی در راستای اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان را ندارد.

به گزارش گیلانی ها خبر، جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به سرنوشت اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان در مجلس گفت: ما در روز اول بررسی طرح رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس توضیح دادیم که موضوعی که به اسم رتبه‌بندی معلمان تصویب می‌شود، وزارتخانه مذکور قدرت اجرای آن را ندارد چراکه این مسئله در حال حاضر اثبات شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه سازمان اداری و استخدامی به معلمان ظلم می‌کند بیان کرد: این ظلم است که سازمان ادرای و استخدامی گفته ۸۰۰ هزار معلم مهر آفرین و بخش‌های دیگر نمی‌تواند از قانون رتبه‌بندی معلمان بهره‌مند شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متاسفانه وزارت آموزش و پرورش در صحنه اجرای این قانون حضور ندارد، بیان کرد: از این رو وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگوی اجرای این قانون باشد.

کوچکی نژاد تاکید کرد: وزیر آموزش و پرورش باید به صورت مقتدر در راستای اجرای این طرح ورود کرده و جلوی برخی از افرادی که مقابل طرح رتبه‌بندی ایستاده اند، بیاستد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به واقع ساختار کهنه و قدیمی آموزش و پرورش قدرت ساماندهی یک میلیون فرهنگی در راستای اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان را ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: باید برخی از ساختارهای قدیمی وزارت آموزش و پرورش به سرعت تغییر کند و یک ساختار جدیدی در دل آموزش و پرورش برای هئیت مدیره شکل بگیرد که متاسفانه هیچ کدام از این موارد صورت نگرفته است.

کوچکی نژاد در ادامه با اشاره به نقایص آیین نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان تصریح کرد: این آیین نامه در دو نوبت از سوی مجلس ابطال شده است که این نشان از ضعف دولت در نگارش این آیین نامه دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس تاکید کرد: این برای نخستین بار است که مجلس به آیین نامه اجرایی قانونی در دو نوبت ورود کرده و آن را ابطال می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: متاسفانه آن مواردی که نمایندگان در قانون رتبه‌بندی معلمان گفته بودند در آیین نامه فوق وجود نداشت و مسئولین با آیین نامه فوق تقریبا قصد داشتند محتوای قانون را ابطال کنند که مجلس متوجه این موضوع شد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: متاسفانه موضوعاتی از قبیل بهره مدی معلمان مهر آفرین از قانون فوق، نوع اجرای قانون و پرداختی‌ها در قالب رتبه‌بندی مورد تغییر مسئولین در آیین نامه اجرایی قرار گرفته بود که باید گفت این امر غلط است.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.