تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 مهر 1401 - 14:41
کد خبر : 603

نوری قزلجه نماینده مجلس: گشت ارشاد نتیجه عکس توأم با هزینه داد

نوری قزلجه نماینده مجلس: گشت ارشاد نتیجه عکس توأم با هزینه داد

نوری قزلجه نماینده مجلس در مخالفت با گشت ارشاد گفت اینکه در خیابان جوانی را از میان دوستان و یاخانواده‌اش جدا کنند و ببرند جائی و به سرعت برایش کلاس آموزشی بگذارند که وی ارشاد شود، از نظر علمی و روانشناسی آموزشی نمی‌تواند موفق باشد.

به گزارش گیلانی ها خبر، نوری قزلجه نماینده مجلس در مخالفت با گشت ارشاد گفت اینکه در خیابان جوانی را از میان دوستان و یاخانواده‌اش جدا کنند و ببرند جائی و به سرعت برایش کلاس آموزشی بگذارند که وی ارشاد شود، از نظر علمی و روانشناسی آموزشی نمی‌تواند موفق باشد.

غلامرضا نوری قزلجه یکی از نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس در گفت وگو با عصر ایران با اشاره به اتفاقات رخداده در کشور گفت: بایستی صف کسانی راکه دغدغه مندانه به خاطر شرایط جامعه نسبت به نحوه و روش اجرای برخی قوانین اعتراض دارند، از افرادی که اغتشاش می‌کنند، آدم‌ها را کتک می‌زنند، بانک و ماشین آتش می‌زنند جدا کرد.

نماینده بستان آباد در مجلس اظهار کرد: مردم این هوشیاری را حفظ کنندکه مبادا در دام این افراد و جریاناتی که نه عزت ایران را و نه سعادت ایران و ایرانی را می‌خواهند بیافتند. باید مراقب توطئه این معاندان باشند و خدای ناکرده در دام و مسیر آن‌ها قرار نگیرند.

وی ادامه داد: بازتاب‌ها و بازخوردهای گشت ارشاد حتی در گذشته و در شرایط عادی نشان می‌دهد که این روش درگسترش حجاب درجامعه موفق نبوده است لذا بایستی در این روش‌ها تجدید نظر اساسی بشود.

نوری تاکید کرد: ما باید اعتقادات و باورهای دینی و ایمان را در دل جوانان تقویت کنیم که اینها داوطلبانه و با اشتیاق به دنبال حفظ حجاب، شعائر اسلامی و زندگی سالم و عفیفانه و اخلاق مدارانه باشند. باید بیشتر تدبر و بررسی شود و ازنظرات متخصصین امر وعلمای صاحب نظر کمک گرفته شود که با چه روش‌های می‌توان این روحیه‌ها را در دل جوانان ودر جامعه تقویت کرد.

وی تصریح کرد: گشت ارشاد نه تنها نتیجه نداد بلکه نتیجه عکس توأم با هزینه داد. اینکه در خیابان جوانی را از میان دوستان و یاخانواده‌اش جدا کنند و ببرند جائی و به سرعت برایش کلاس آموزشی بگذارند که وی ارشاد شود، از نظر علمی و روانشناسی آموزشی نمی‌تواند موفق باشد. اگر گشت ارشاد نتیجه داشت ما الان باید روند فزاینده گسترش حجاب را در جامعه شاهد می‌بودیم در حالیکه وضع موجود اینگونه نیست.

نایب رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: باید در روش‌هایمان در مورد رعایتحجاب تجدید نظر کنیم و حتی اگر نیاز بود در قوانین‌مان درچارچوب فقه پویای شیعه اصلاحاتی را انجام دهیم.

وی در مورد اینکه اگر همچنان اصرار بر حضور گشت ارشاد باشد مجلس چه خواهد کرد، گفت: فکر می‌کنم دیگر اصراری برحضورگشت ارشاد نخواهد بود و اگر این اصرار باشد باید دستگاهایدیگر وظایف‌شان را درست انجام دهند که کار به آنجا نرسد. درهر حال اصرار بر ادامه روند جاری گشت ارشادمفید حال جامعه نیست.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.