تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مهر 1401 - 12:06
کد خبر : 999

معاون وزیر کشور: مسئولان واتس آپ و اینستاگرام باید مجازات شوند/ گذرنامه دایی و شجریان به آن‌ها تحویل داده شد

معاون وزیر کشور: مسئولان واتس آپ و اینستاگرام باید مجازات شوند/ گذرنامه دایی و شجریان به آن‌ها تحویل داده شد

میر احمدی با اشاره به بازداشت شروین حاجی‌پور گفت: وی به دستور یکی از نهادهای امنیتی بازداشت شد و پس از آنکه خبر به مرکزیت رسید وی آزاد شد هر تصمیمی که گرفته برای انتشار فیلم به خواست خودش بوده است.

به گزارش گیلانی ها خبر، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور درباره فیلتر شبکه‌های اجتماعی گفت: دستگاه‌های متولی درحال رسیدگی به این موضوع هستند ما نمی‌توانیم شبکه‌های اجتماعی که به دنبال ایجاد حس خشم هستند و محل ویرانگری خانواده‌ها هستند بی تفاوت باشیم از نظر ما مسئولان وآتس آپ و اینستاگرام باید مجازات شوند و اینها بخشی از اتاق عملیات دشمن بودند و نمی‌توان گفت بخش فعال علیه امنیت ملی کشور دوباره فعالیت کند.

سید مجید میراحمدی تصریح کرد: خط قرمز ما امنیت مردم است و باید با ابزاری که بخواهد امنیت کشور را خدشه دار می‌کند برخورد کرد.

میراحمدی با اشاره به سلاح‌های دست اغتشاش گران گفت: مقررات جدیدی برای برخورد با قاچاقچیان سلاح در نظر گرفته شده است و دستگاه قضائی ابلاغ کرده تا با قاچاقچیان سلاح برخورد سنگین شود.

وی با اشاره به نیکا شاکرمی بیان کرد: پلیس پرونده این خانم را بررسی کامل کرده است و با خانواده خود مشکل داشته و شب حادثه نیز سرگردان بوده که کجا برود و برهمین اساس وارد آن خانه شده است و دست به خودکشی زده است و هیچ ارتباطی به اغتشاشات نداشته است و روز گذشته نیز دانشجویی به دلیل شکست عشقی خودکشی کرد اما هر اتفاقی که رخ می‌دهد را با مسائل روز کشور مرتبط کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تصریح کرد: مطلقاً هیچ فردی تحت فشار فیلمی از ندامت خود منتشر نمی‌کند و اگر فیلمی نیز منتشر می‌شود به خواست خودش بوده است.

میر احمدی با اشاره به بازداشت شروین حاجی پور گفت: وی به دستور یکی از نهادهای امنیتی بازداشت شد و پس از آنکه خبر به مرکزیت رسید وی آزاد شد هر تصمیمی که گرفته برای انتشار فیلم به خواست خودش بوده است.

گذرنامه علی دایی و شجریان به آنها تحویل داده شده است

وی با اشاره ضبط گذرنامه برخی از هنرمندان گفت: علی دایی سرمایه این کشور است و وی برای برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی تلاش کرده و بلافاصله گذرنامه به وی تحویل داده شد گذرنامه آقای شجریان نیز گفته شد به وی تحویل داده شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: سیاست وزارت کشور همدلی است و علاقه نداریم هرکسی که دچار خطا شده است مجازات شود اما آن کسی که بنا دارد همچنان با دشمن باشد حسابش را از ملت جدا کرده است حدود یک ماه دیگر جام جهانی آغاز می‌شود و ما می‌خواهیم تمام ملت با تیم ملی باشند و ما به دنبال این هستیم تا تماشاگران به استادیم ها بازگردند اما نگران کشته سازی ها هستیم و ایجاد خطرات عوامل نفوذی هستیم.

میراحمدی با اشاره به وضعیت کتایون ریاحی گفت: وی احضار شده است اما خود را معرفی نکرده وی باید پاسخگوی جرایم خود باشد و مهلت معرفی وی به اتمام رسیده و از نظر دستگاه قضائی وی باید پاسخگو باشد.

وی گفت: اکنون از ورزشکاران هیچ فردی بازداشت نیست افرادی بوده‌اند که ارشاد شدند و ماهینی نیز آزاد شده است فرصتی خواست تا اشتباهاتش را جبران کند و این فرصت در اختیار وی قرار گرفته است و از بازیگران نیز هیچ فردی بازداشت نیست.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به فضای اعتراضات در کشور گفت: این موضوع و ایجاد شرایط قابل قبول برای اعتراضات درحال پیگیری است و انشالله به یک دستور العملی تبدیل شود.

جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به تجزیه طلبان بی تفاوت باشد

میراحمدی با اشاره به اقدامات اقلیم کردستان برای عدم اجازه به گروهک‌های تجزیه طلب گفت: جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به تجزیه طلبان بی تفاوت باشد و قطعاً اگر گروهک‌های ضد انقلاب بخواهند فعالیت‌های خود را ادامه دهند و اقلیم به وظایف خود پایبند نباشد قطعاً بازهم برخوردهایی صورت می‌گیرد اقلیم کردستان تعهد داده است تا به تعهدات خود مقابل گروهک‌های تجزیه طلب پایبند باشد.

وی درباره فعالیت گروهک‌های هکری اظهار کرد: یکی از ابعاد عملیات ترکیبی دشمن تهاجم سایبری است و به شکل بی سابقه‌ای علیه کشور صورت می‌گیرد و دست دشمنان ما در آن کاملاً هویدا است و بیش از ۹۹ درصد تهاجمات سایبری خنثی شده است و اتفاق صدا و سیما نیز از جمله همین حملات بوده اما درحال بررسی هستند که آیا این اقدام حمله سایبری یا عوامل نفوذی بوده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور درباره نیروهای لباس شخصی اظهار کرد: هیچ نیروی لباس شخص درون مدارس وجود ندارد و هیچ دانشجویی توسط لباس شخصی دستگیر نشده است و هیچ نیروی لباس شخصی نیز به داخل دانشگاه ورود نداشته است. البته به صراحت اعلام می‌کنیم دستگاه‌های نظارتی در دل اغتشاشگران هستند و چهره نگاری و فیلم‌برداری انجام می‌دهند و افراد فکر می‌کنند به مأمور حمله کردند و کیوسک آتش زدند و اکنون فرار کردند اما به صراحت می‌گویم افراد لباس شخصی آنها را شناسایی کردند و در زمان مناسب به سراغ آنها می‌روند.

میراحمدی گفت: طرح لباس شخصی بخشی از تئوری دشمن برای زمین‌گیر کردن نیروهای امنیتی است اما نیروهای لباس شخصی ما در دل اغتشاشات حضور دارند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به تعداد نفراتی که در اعتراضات شرکت کرده‌اند گفت: آماری که هسته اصلی تخریب کننده، حمله کننده و کانون اصلی اغتشاشات است هیچ گاه بیشتر از ۳۰ الی ۵۰ نفر نمی‌شود اما این افراد در مکان‌هایی قرار می‌گیرند که جمعیت زیادی وجود دارد.

همه مدارس و دانشگاهها باز است

دبیر شورای امنیت کشور تاکید کرد: جز دانشگاه شریف که یک هفته غیر حضوری شد، بقیه دانشگاهها به فعالیت ادامه می‌دهند و ۱۰۰ درصد مدارس کشور هم فعال است.

میراحمدی با بیان اینکه طرح دشمن برای تعطیلی دانشگاهها و مراکز آموزشی شکست خورد، گفت: طرح خود را به اعتصاب بازار کشاندند که ۲ روز قبل در بازار تهران اتفاق افتاد و هر کسی می‌خواست در بازار فعالیت کند تهدید کردند. خوشبختانه الان فعالیت‌های اقتصادی بازارهای سراسر کشور جریان دارد.

وی افزود: مساله بعدی که دنبال می‌کنند متشنج نگه داشتن محیط دانشجویی است تا از بستر دانشگاها بار دیگر آشوب را به خیابان‌ها بکشانند. در روزهای گذشته تجمع دانشجویی سیر نزولی یافته و خود دانشجویان نسبت به این قضیه و شرایط معترضند و از مسئولان دانشگاه مطالبه دارند تا شرایط درس خواندن آنها فراهم شود.

اقدامات خصمانه کشور حامی شبکه ایران اینترنشنال بی پاسخ نمی‌ماند

دبیر شورای امنیت کشور با اشاره به فعالیت رسانه‌های بیگانه فارسی زبان گفت: رسانه‌های فارسی زبان طوری این مسائل را منتشر می کنند که انگار نظام سقوط کرده و مسائل از دست‌شان در رفته است و در این میان اقدامات سردمداران کشوری که شبکه ایران اینترنشنال را حمایت و پشتیبانی می‌کند، خصمانه و علیه امنیت ملی است و جمهوری اسلامی از کنار آن نخواهد گذشت و بدانند که اقدام آنها بی پاسخ نمی‌ماند.

میراحمدی هشدار داد که آنها از صبر و نجابت ایران نباید سو استفاده کنند و بدانند این اتاق عملیات جنگی را باید تعطیل کنند و گرنه باید پاسخگوی اقدامات خود علیه ملت ما باشند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.