تاریخ انتشار : شنبه 16 مهر 1401 - 8:45
کد خبر : 882

عضو مجلس خبرگان: مطالبه این نوجوانان حیوانی است

عضو مجلس خبرگان: مطالبه این نوجوانان حیوانی است

دولابی نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مشخص است که مطالبه این نوجوانان چیست. مطالبه این نفرات حیوانی است. مطالبه برهنگی زن و شهوت‌رانی در جامعه که مطالبه انسانی نیست. باید بررسی کنیم که چه شده است که این نفرات به این مطالبه دست پیدا می‌کنند. مسئولان کشور باید به موازین حجاب و عفاف و ازدواج اهمیت بدهند.

به گزارش گیلانی ها خبر و به نقل از تسنیم، محمد حاجی ابوالقاسم دولابی در جلسه تفسیر قرآن در مسجد امام حسین (ع) سعدی شمالی کتاب قرآن را یک منبعی برای هدایت و مختص تمام زمان‌ها دانست و اظهار داشت: پیامبر گرامی (ص) می‌فرمایند اگر فتنه‌ها به سمت شما روی آورد به قرآن و دستورات الهی پناه ببرید.

وی با اشاره به تفسیر آیه ۵ سوره قصص “وَ نُریدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثین” گفت: خداوند در قرآن کریم وعده داده است که روزی مستضعفان در زمین حاکم خواهند شد؛ به عبارتی پابرهنگان و نیازمندان و کسانی که از نظر اقتصادی رده پایین‌تری دارند بر زمین حاکم خواهند شد و در مقابل مستکبرین، ظالمان و زورگویان به زیر کشیده خواهند شد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری به تعبیر دقیق این آیه اشاره کرد و اضافه کرد: یک اصطلاحی بین علمای اهل تفسیر وجود دارد که آن این است وقتی در قرآن صیغه جمع از زبان خداوند به کار برده می‌شود از باب تشریف است. یعنی اینکه یک بزرگ وقتی می‌خواهد یک کاری را انجام دهد از واژه “ما” استفاده می‌کنند. این ما به معنای چند نفر نیست بلکه به معنی این است که مجموعه و تشکیلات ما در صدد این است که می‌خواهند این کار انجام شود.

وی در ادامه افزود: در این آیه خداوند می‌فرماید که ما می‌خواهیم مستضعفان بر زمین حاکم است به این معنی است که خداوند به همراه اولیایش، به همراه تمام مؤمنان و بندگان خوبش و به طور کلی به همراه مجموعه‌اش می‌خواهند که مستضعفان را در زمین حاکم کنند؛ دقیقاً هدف امامان معصوم (ع) هم در همین راستا بوده است.

دولابی بیان کرد: دقیقاً همچین نکته‌ای را هم خداوند در کتاب زبور حضرت داود (ع) و کتاب تورات حضرت موسی (ع) به نکات فوق اشاره کرده است. در این کتاب‌ها فرموده است که بندگان صالح زمین روزی اختیار زمین را به دست خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه خداوند در سوره نور هم به مومنان و صالحان وعده داده است که این بندگان در زمین حاکم خواهند شد، گفت: در این آیه بلکه تأکیدات اساسی هم شده است که آینده زمین بر دست پابرهنگان و بنده‌های صالح و مومنان خدا خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان در ادامه به دوران غیبت امام زمان (عج) اشاره کرد و گفت: ائمه اطهار وعده داده بودند که دوره غیبت امام زمان (عج) به قدری طولانی خواهد شد که حتی کسانی که به غیبت اعتقاد داشتند دچار تردید شوند. روایت دیگری از امام حسن عسگری (ع) داریم که تا ظهور آقا امام زمان (عج) همه گروه‌ها به جز یک گروه به هلاکت خواهند رسید. در اینجا مراد از هلاکت، هلاکت معنوی و باطنی است یعنی اینکه ظاهرش ظاهر انسان است، ولی از داخل تُهی شده است.

وی گفت: دقیقاً این روز‌ها همان روز است که امام بزرگوارمان پیش‌بینی کرده بود؛ کسانی که مادیات دنیا آن‌ها را فرا گرفته است؛ کسانی که بدترین ظلم‌ها را در دنیا انجام می‌دهند و رحم انسانیت ندارند. کسانی که خوی حیوانی گرفته‌اند. به طور مثال در انگلستان بیش از ۱۰ هزار نفر هستند که قبول کرده‌اند حیوان هستند و به گردن آن‌ها قلاده آویزان می‌کنند. به غیر از این موارد بسیاری از نفرات در دنیا ظاهراً انسان هستند، ولی خوی حیوانی و وحشی‌گری دارند.

ابوالقاسم دولابی گفت: این گرگ‌های ظاهراً انسان گاهاً صد‌ها هزار نفر را به کام مرگ کشاندند. در همسایگی ما؛ داعشی را ساختند که ذات حیوانی داشت و چقدر جنایت انجام دادند.

وی تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران را یکی از نمونه‌های وحشیانه امروز تلقی کرد و گفت: بسیاری از ذات‌های حیوانی که امام عسکری (ع) پیش‌بینی کرده بودند امروزه را با چشم مشاهده می‌کنیم.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام حسن عسکری (ع) فرمودند کسانی که به امام زمان (عج) ایمان داشته باشند و برای ظهور آن حضرت دعا کنند مورد ظلم قرار خواهند گرفت، خاطرنشان کرد: امام راحل با تمام وجودشان دعای فرج آقا امام زمان (عج) خواندند و درخواست ظهورشان را داشتند و برای زمینه‌سازی ظهور هم جمهوری اسلامی را تأسیس کردند. صرفاً خواندن دعا کافی نیست بلکه باید زمینه‌سازی آن را انجام داد و اکنون جمهوری اسلامی این وظیفه را بر عهده گرفته است.

وی تشریح کرد: جرم جمهوری اسلامی از نگاه استکبار جهانی، زمینه‌سازی ظهور است و یک جریانی را بر خلاف خواسته استکبار جهانی راه انداخته و تمام مستضعفان جهان را بیدار کرده است و یک قدرت فوق‌العاده‌ای را مقابل نظام سلطه و ظالمان دنیا ایجاد کرده است. مشخص است که استکبار جهانی مقابل این کشور خواهند ایستاد و اگر با ما دشمنی نکنند باید تعجب کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از نقشه‌های دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی، راه‌اندازی فتنه‌های مختلف در برهه‌های زمانی گوناگون است؛ ریشه این راه‌اندازی فتنه‌ها این است که جمهوری اسلامی برای ظهور آقا امام زمان (عج) زمینه‌سازی می‌کند.

وی گفت: قدرت شیعه امروزه به حدی رسیده است که رئیس جمهور آمریکا برای ملاقات با رئیس جمهور یک کشور شیعه خالصانه درخواست ملاقات دارد؛ این‌ها تماماً الطاف الهی است چرا که راه ما راه حق است.

دولابی روایتی را به نقل از مسئولان وزارت امور خارجه از جلسات مذاکره برجام تشریح کرد و گفت: در این جلسات آمریکایی‌ها به طور غیرمستقیم درخواستی را داشتند و آن این بود که اگر می‌شود در خصوص این جمله که جمهوری اسلامی اعلام کرده است که از قاتلان شهید سلیمانی انتقام می‌گیریم عقب نشینی کنید. حتی مدعی شدند اگر عقب نشینی کنید بخشی از تحریم‌های شما را کم می‌کنیم. آن‌ها در پاسخ به مقامات ایرانی که چرا این جمله برای شما مهم است گفتند که از زمانی که گفتید از عاملان شهادت شهید سلیمانی انتقام خواهید گرفت بسیاری از مسئولان کشور آمریکا خواب و خوراک برایشان حرام شده است.

وی افزود: البته خوشبختانه مقامات کشورمان به خوبی پاسخ درخواستشان را دادند و اعلام کردند هیچ گاه از حرف خود عقب نمی‌آییم چرا که این خواست ملت ایران است که باید از عاملان شهادت شهید سلیمانی انتقام سخت گرفته شود. این‌ها قدرت جمهوری اسلامی را در دنیا نشان می‌دهد که خداوند به ما عطا کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان برای اینکه ایران را مثل خودشان حیوان کند به دنبال تغییر سبک زندگی ایرانیان هستند و خواهان ترویج برهنگی در جامعه هستند، گفت: بر همگان روشن شد که هدف دشمنان در روز‌های اخیر به خطر مسئله فوت خانم مهسا امینی نبود؛ در افغانستان ده‌ها خانم کشته شدند چرا برای آمریکایی‌ها مهم نبود؟

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال این است که اقتدار ملی ایران را زیر پرچم امام زمان (عج) نابود کند، تأکید کرد: یقین بدانید دشمنان موفق نخواهند شد چرا این وعده خداست؛ روز به روز نشانه‌های قدرت جبهه مقاومت را بیشتر مشاهده می‌کنیم. البته در این مسیر آن‌ها خسارت‌هایی هم به ما خواهند زد.

دولابی تشریح کرد: متأسفانه به خاطر همین فتنه‌ها، عده‌ای از هموطنانمان را از دست دادیم و یقین بدانید مقصر اصلی این حوادث دشمنان خارجی ماست، البته مقصر این حوادث فقط دشمنان خارجی نیستند. خیلی از کسانی که در این اغتشاشات دستگیر شدند نوجوانان هستند و این‌ها تربیت یافته سال‌های اخیر کشور هستند. به نظر شما چرا این نفرات به یک بسیجی حمله می‌کنند و یا یک مسجد را آتش می‌زنند؟

وی گفت: این نفرات تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفتند و مقصر این موضوع کسانی هستند که می‌توانستند در سال‌های گذشته فضای مجازی را کنترل کنند، ولی نکردند. رئیس قوه قضاییه گفت، تمام عوامل اغتشاشات اخیر را باید شناسایی کنیم و بنده پیشنهادم این است که عوامل پنهان موضوع را هم بررسی کنید.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری به عوامل پنهان این موضوع اشاره کرد و گفت: مسئولان دولت قبل هشت سال فرصت داشتند که فضای مجازی را ساماندهی کنند، ولی نکردند. رهبر معظم انقلاب بار‌ها تذکر دادند که فضای مجازی باید مدیریت شوند، ولی متأسفانه مسئولان وقت توجهی نکردند و نظر بنده این است مسئولان خائنی که ترک فعل کردند باید محاکمه شوند. این نوجوانان در این فضای مسموم مجازی تربیت یافتند و مشخص است که این نفرات تحت تأثیر فضای مجازی بانک و قرآن و مسجد آتش خواهد زد.

وی تصریح کرد: مشخص است که مطالبه این نوجوانان چیست. مطالبه این نفرات حیوانی است. مطالبه برهنگی زن و شهوت‌رانی در جامعه که مطالبه انسانی نیست. باید بررسی کنیم که چه شده است که این نفرات به این مطالبه دست پیدا می‌کنند. مسئولان کشور باید به موازین حجاب و عفاف و ازدواج اهمیت بدهند.

دولابی با بیان اینکه ترویج ازدواج آسان باید جزو اولویت‌های اصلی مسئولان کشور قرار بگیرد، گفت: با حل شدن موضوع ازدواج بسیاری از مشکلات این چنینی حل خواهد شد. والدین هم فرزندان خود را به ازدواج آسان تشویق کنند و قطعاً خدا جوانان را پس از ازدواج کمک خواهد کرد.

وی با ابراز تأسف از برخی از چهره‌های مشهور کشور در شکست در این آزمون گفت: البته رهبر معظم انقلاب فرمودند که اکثر چهره‌های هنری و ورزشی کشور جامعه فرهیخته و متعهد هستند، ولی واقعیت این است که برخی‌ها در این آزمون سربلند بیرون نیامدند. پیشنهاد ما این است که تا دیر نشده توبه کنند و به آغوش نظام برگردند، ولی نظر بنده این است که این چهره‌های مشهور را هم فضای مجازی فریب داده و خیال می‌کنند میلیون‌ها نفر در کشور منتظر براندازی نظام هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در مرحله نخست این چهره‌ها فکر کردند با ۳۰ میلیون هشتگ بسیاری از نفرات در داخل کشور آماده براندازی نظام هستند، گفت:، ولی با کمی بررسی متوجه شدیم که این ۳۰ میلیون هشتگ توسط ۱۴۰ هزار نفر ایجاد شده است و غالباً اکثر آنان در خارج از کشور حضور دارند.

وی در پایان با بیان اینکه در فضای مجازی آنان فریب خوردند که همه ملت با آن‌ها هم عقیده هستند، گفت:، ولی مشاهده کردیم که ۳ میلیون نفر در تهران اقدامات اغتشاشگران را محکوم کردند و اکثر ملت طرفدار نظام هستند. کسانی هم که در اغتشاشات اخیر به شهادت رسیدند قطعاً از یاران واقعی امام زمان (عج) هستند و آرزو دارم که این شهدا با ائمه اظهار (ع) همنشین شوند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.