تاریخ انتشار : دوشنبه 7 آذر 1401 - 11:46
کد خبر : 1679

مدیرکل زندان‌های استان گیلان: اشتغال زندانیان کلیدی موفق و پلی موثر در جامعه است

مدیرکل زندان‌های استان گیلان: اشتغال زندانیان کلیدی موفق و پلی موثر در جامعه است

محمدی اصل مدیر کل زندان های گیلان باحضور در زندان تحولی ضمن بازدید از کارگاه های اشتغال بیان کرد همه ما با کمک دیگر نهاد های حمایتی موظف به توسعه ی زیر ساخت ها و بستر سازی مناسب در ایجاد کسب و کار زندانیان و خانواده های آنان هستیم.

به گزارش گیلانی ها خبر و به نقل از اداره کل زندان های استان گیلان، محمدی اصل مدیر کل زندان‌های گیلان باحضور در زندان تحولی ضمن بازدید از کارگاه‌های اشتغال بیان کرد همه ما با کمک دیگر نهاد‌های حمایتی موظف به توسعه‌ی زیر ساخت‌ها و بسترسازی مناسب در ایجاد کسب و کار زندانیان و خانواده‌های آنان هستیم.

وی افزود: حضور کارآفرینان و سرمایه گزاران در زندان‌ها، با پوشش دادن جامعه هدف می‌تواند نیازهای آنان را برطرف و بازتاب مثبتی در جامعه داشته باشد.

وی ایجاد فرهنگ کار و اشتغال برای زندانیان را مهم عنوان کرد، و سوق دهی گروه هدف به سمت مشاغل، کارآفرینی و خود اشتغالی را اقدامی مثبت دانست.

مدیر کل زندان‌های گیلان، آموزش و حرفه آموزی را در ابتدا برای داشتن یک شغل مناسب در زندان مهم عنوان و گفت: با آموزش مناسب بعد از آزادی مددجویان می‌توانند در جامعه کسب و کار ایجاد نمایند که با همراهی مرکز مراقبت بعد از خروج و حمایت این نهاد از زندانیان و خانواده‌های آنان فرصت‌های مناسب در بازار کار برای آنان فراهم آورده و و کل منافع حاصل از این مسیر را برای خود و خانواده قرار دهد.

https://media.prisons.ir/d/2022/11/28/0/14074.jpeg?ts=1669620917269

محمدی اصل، تحولات اقتصادی و اجتماعی در جامعه را آمیخته با زندگی افراد دانسته و افزود، با تجربیات کارآفرینان برتر و دعوت از آنان و بررسی نگرش‌های اشتغال رو به پیشرفت در زندانها، می توان نیرو‌های ماهر آماده به کار را پرورش داد.

وی حضور مربیان حرفه آموزی سازمان‌های مختلف برای آموزش زندانیان را بستری مناسب و دو سویه در کسب دانش و ارتقای مهارت جامعه هدف در زمان تحمل کیفر عنوان و افزود، تقویت مهارت و آموزش زندانیان می‌تواند بعد از تحمل کیفر و حضور در جامعه نقطه قوت وی در بازار کار و جامعه باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.