تاریخ انتشار : جمعه 11 فروردین 1402 - 9:58
کد خبر : 5460

حمله شریعتمداری به بیانیه وزارت کشور درباره حجاب؛ دیرهنگام و دوپهلو به نظر می‌رسد!

حمله شریعتمداری به بیانیه وزارت کشور درباره حجاب؛ دیرهنگام و دوپهلو به نظر می‌رسد!

کشف حجاب از سوی بسیاری از خانم‌های کشف حجاب کننده ناشی از ناآگاهی و فریب خوردگی آن‌هاست، ولی این پدیده در مجموع یک حرکت امنیتی است که عبور از خاکریز عفاف را نشانه رفته است و تسامحی که تاکنون نسبت به آن وجود داشته است با هیچ منطق شرعی، قانونی و اخلاقی قابل توجیه نیست.

به گزارش گیلانی ها خبر، فارس نوشت: حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در پاسخ به خبرنگار ما که نظر او را درباره بیانیه اخیر وزارت کشور پرسیده بود، گفت: بیانیه وزارت محترم کشور اولاً بسیار دیرهنگام صادر شده است و در حالی که چند ماهی از پدیده پلشت کشف حجاب می‌گذرد، سئوال این است که تاخیر مورد اشاره چه دلیل قابل قبولی داشته است؟!

ثانیاً درباره برخورد با بی حجابی و مقابله با کشف حجاب کنندگان، از صراحت لازم برخوردار نیست و با عرض پوزش، «دوپهلو» به نظر می‌رسد و دیگر آن که تاکید بیانیه بر درخواست از مراجع دینی، فرهنگی و اجتماعی برای تبیین حجاب اگرچه درخواست بجایی است، ولی روشنگری و تبیین نباید مانع برخورد با کشف حجاب کنندگان باشد.

خبرنگار ما با اشاره به این نکته که ضرورت حجاب برای شماری از کشف حجاب کنندگان تبیین نشده و نیاز به روشنگری دارد، پرسید با این طیف چگونه باید برخورد شود؟ و مدیر مسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: شما شخصی را در نظر آورید که قمه‌ای در دست گرفته و در حالی که عربده می‌کشد به این و آن حمله می‌کند! حالا فرض کنید که او دیوانه است! و در همه نظام‌های حقوقی نیز تاکید شده است که بر دیوانه حرجی نیست! خُب، حالا تکلیف چیست؟ آیا با استناد به دیوانگی او نباید متعرض و مانع او شد؟!

بدیهی است که در اولین گام باید قمه را از دست او گرفت و به او اجازه حمله به دیگران را نداد. و، اما این که اقدام او ناشی از دیوانگی یا ناآگاهی است و یا عامدانه است؟ مسئله بعدی است که بررسی آن بر عهده مراکز قانونی است و نمی‌توان با این توجیه که تبیین و روشنگری درباره ضرورت شرعی و قانونی و اخلاقی حجاب ضروری است مقابله با کشف حجاب را نادیده گرفت.

شریعتمداری گفت: بی گمان کشف حجاب از سوی بسیاری از خانم‌های کشف حجاب کننده ناشی از ناآگاهی و فریب خوردگی آنهاست، ولی این پدیده در مجموع یک حرکت امنیتی است که عبور از خاکریز عفاف را نشانه رفته است و تسامحی که تاکنون نسبت به آن وجود داشته است با هیچ منطق شرعی، قانونی و اخلاقی قابل توجیه نیست؛ و البته امید آن است که بیانیه وزارت کشور، اگرچه دیرهنگام، ولی آغازی بر پایان دادن به این هنجارشکنی باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.